HABER DETAYI

29 Aralık 2015 01:07

Gediz Öğrenci Yurdu’nda Sinema Atölyesi Düzenlendi

Gediz Öğrenci Yurdu’nda Sinema Atölyesi Düzenlendi

gediz sinema atolyesiKredi ve Yurtlar Kurumu (YURT-KUR) Gediz Öğrenci Yurdu’nda “Sinema Atölyesi” düzenlendi.

YURT-KUR Gediz Öğrenci Yurdu Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen “Sinema Atölyesi” çalışmasına Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu’nda eğitim gören ve yurtta barınan 24 öğrenci katıldı.

YURT-KUR Gediz Öğrenci Yurdu Müdürü Songül Korkmaz, Gediz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zekeriya Ünal’ın gönüllü olarak koordine ettiği “Sinema Atölyesi” eğitiminin Aralık ayı boyunca devam ettiğini söyledi.
Yurt Müdürü Songül Korkmaz, “Öğrencilerimiz, yurdun çalışma salonunda gerçekleştirilen Sinema Atölyesi kapsamında hoşgörü, insani değerler, kendini geliştirme ve eğitimin insan üzerindeki etkileri başlıkları altında filmler izlemiştir.

İzlenen filmler ile öğrencilerin sosyal hayatlarına katkıda bulunmak, karşılaştıkları zorluklar karşısında daha bilinçli ve dik durmalarını sağlamak, hayata bakış açılarını genişletmek istenmiştir. Film aralarında ve sonlarında öğrencilerle konu tartışılmış ve öğrencilere siz bu durumda olsanız ne yapardınız? Yönetmen burada neyi anlatmaya çalışmış? Senaryo sizce nasıl? Gibi sorular yöneltilmiştir. Ve konularla ilgili kısa videolar izletilerek konu pekiştirilmeye çalışılmıştır. Eğitimci dikkat çeken noktalarda filmi durdurarak öğrencilere sorular yöneltmiş, öğrenciyi konunun içine çekmiş ve ilgiyi arttırmıştır. Büyük bir istekle ve merakla filmleri izleyen öğrencilerimiz film konuları hakkında farklı sorular sorarak, görüşlerini dile getirmişlerdir. Programa katılarak öğrencilerimizin önemli bilgiler elde etmesini sağlayan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zekeriya Ünal’a katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

Gülüş Tasarımı | Kırşehir Nakliyat | Yalova Nakliyat | Erenköy Nakliyat | Güneşli evden eve Nakliyat